> <

Андроїд смартфон як Веб-Камера

Використовуємо Android смартфон або планшет як веб-камеру для ПК.

Іноді покупка веб-камери є вельми накладною, а часом і зовсім безглуздий захід. Наприклад, більшість моделей мають досить скромні характеристики і не можуть використовуватися для чогось, крім передачі звуку і відео в досить посередній якості. Подібні девайси оснащені 1,3-2-мегапіксельною камерою, що відповідає рівню смартфонів десятирічної давності, а 5-мегапіксельні вебки за вартістю мало не можна порівняти з недорогим пристроєм на Android. Тим більше немає сенсу в надмірному девайсі, що виконує схожі функції. Так яким же чином замінити веб-камеру Android смартфоном? Спочатку розглянемо базові принципи.

Перш за все потрібен апарат на Android з прийнятною якістю зображення. В ідеалі з двома камерами - тиловою і фронтальної, кожна з яких не менше 5 мегапікселів. Це потрібно для програм типу Instagram або Skype, та й в цілому набагато зручніше, адже можна буде по-різному розташувати смартфон під час зйомки. Чи можна застосовувати його в якості веб-камери для ПК і чи може він бути її повноцінною заміною? Відповідь на обидва питання позитивний. Більш того, такий варіант ще і набагато зручніше. Більшість веб-камер підключаються кабелем через usb-порт, що обмежує дистанцію їх застосування. Смартфон ж може передавати картинку на ПК з якої завгодно відстані за умови підключення обох пристроїв до однієї мережі.

Таким чином, для використання смартфона в якості вебки досить мати персональний комп'ютер (краще всього під управлінням Windows), девайс на базі Android і відповідне програмне забезпечення. Завантажити його можна в Google Play, вибравши щось із запропонованого списку по запросу «webcam», «web-camera» та ін. Серед найбільш популярних програм можна виділити IP Webcam і Droidcam. Детальніше на https://pdalife.info/veb-kamera-iz-smartfona-na-android-2300p.html

Всього є 3 варіанти передачі сигналу - через USB, інтернет і за допомогою внутрішньої бездротової мережі Wi-fi. Останній найкращий, хоча якщо пристрою не знаходяться в одній мережі, можна передавати дані і через інтернет, хоча такий спосіб вважається менш безпечним. Підключення по USB - застарілий варіант, який не тільки не дуже зручний через необхідність використання дротів, а й підтримується далеко не всіма програмами.

Принцип дії будь-якого софта для використання смартфона в якості веб-камери однаковий - ставимо додаток на смартфон, а клієнт для windows на ПК. Підключаємося до однієї мережі і починаємо передачу даних.
 
Розглянемо покрокову інструкцію прикладі IP Webcam:

1) Установка софта - додаток + клієнт на ПК (при необхідності).

2) Запуск і настроювання IP Webcam на смартфоні. Вибираємо якість сигналу, визначаємо параметри мовлення та інші опції і в самому низу екрану натискаємо «Запустити».

Відбудеться старт трансляції з вибраними параметрами, адреса якої можна спостерігати в нижній частині дисплея. Саме його треба буде ввести при підключенні на ПК. Також для останніх версій Android доступний сервіс Ivideon.

3) Налаштування клієнта на ПК. У випадку з IP Webcam додатковий софт може не знадобитися, достатньо скопіювати отриманий вище адресу виду http://10.0.2.15:8080/ в рядок браузера і перевірити сигнал, а також вказати різні параметри - режими перегляду, прослуховування і т. Д.
 
4) Отриману камеру треба буде вибрати в налаштуваннях необхідного додатку типу Skype і ін.

На цьому все. Тепер можна буде передавати зображення і звук зі смартфона на ПК, при цьому зовсім не обов'язково бути біля комп'ютера, достатньо лише підключити обидва пристрої до однієї точки доступу.

Варто відзначити, що за якістю сигналу і зручності використання це рішення набагато вигідніше звичайної веб-камери в зв'язку з тим, що підтримуються всі доступні для камери смартфона режими (включаючи HD), а для установки з'єднання не потрібні дроти.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить