Людські паразити: причини, симптоми, лікування

Їх часто пов'язують з тваринами, а не людиною. Однак підчепити «хробака» може кожен. На жаль, кілька перших симптомів, пов'язаних з наявністю паразитів, є симптомами інших поширених захворювань.

Одного разу американський студент Луїс Ортіс прийшов до лікаря зі скаргами на блювоту і головний біль. Рентгенівський тест відразу ж показав, що в його мозку живе паразит. Американец пішов прямо на операційний стіл. Фахівці не могли стримати подиву, бо у голові пацієнта були організми, які зазвичай мешкають в травній системі. Здавалося б, що наука знає все про паразитів.

Що відомо про паразитів

За визначенням, паразит - це організм, який живе за рахунок використання інших організмів. Серед найпростіших розрізняють аскарид, лямблій і плоских хробаків. Додайте до цього переліку ектопаразитів, що мешкають на поверхні тіла господаря - комарі, воші, кліщі. Дізнатись більше на https://parazitovnet.in.ua/.

Паразити завжди супроводжують людину. В даний час, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), тільки один з десяти не є носієм «черв'яків». Проблема в основному в країнах, що розвиваються, але навіть в західних країнах кожна третя людина інфікована паразитами. Серед них є і діти, і дорослі, багаті і бідні.

Як впізнати паразити

Заразитися паразитами можна де завгодно: вдома, на роботі, на відпочинку, в центрі великого міста і в полі. Гетеротрофні організми часто потряпляють до людини з їжею: свинина може містити личинку клубову, недостатньо промиті фрукти і овочі - яйце аскарида і солона риба та ікра приховати солітера. Зараження відбувається або через воду, як для пиття так і для прийому ванни. У лісі чекать кліщі. У дитячих садах, школах і таборах - воші. І Короста всюди, де є прямий контакт між людьми. Брудні руки - не тільки свої, але і торговця, кухаря і чиновника - це ідеальний транспорт для черв'ячних яєць. Ми також схильні до утримання домашніх тварин: собакиможуть нести аскариди, солітер може заразити кішок .

Здавалося б, що в середині двадцятого століття, проблема паразитарних захворювань була вирішена. Однак, незважаючи на збільшення обсягу знань про паразитів, поліпшення санітарних умов і кращі і більш ефективні способи боротьби з паразитами, проблема ще існує.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить