Таїланд про який ви не знали!

Північно-Східний регіон - найбільший в Таїланді: в нього входять двадцять провінцій з територією, що дорівнює площі Чехії та Австрії, разом узятих.

Цю частину країни прийнято називати Ісан. Слово утворено від «Ісанапура» - так називалася столиця стародавнього королівства, яке існувало в цих краях. Ісан - це держава в державі, так як в регіоні особлива культура і своєрідний діалект. Кухня і традиції теж відрізняються від тайських. Тому жителів північно-східного Таїланду називають ісанцамі, а не тайцами.

А ще Північно-Східний Таїланд - найбідніший регіон країни. Місцеві жителі займаються сільським господарством, а молодь їде на заробітки у великі туристичні міста. Більшість дівчат в го-го барах і масажних салонах Бангкока і Паттайї родом саме з Ісана. Заробітку в столиці зазвичай вистачає на те, щоб прогодувати себе і відправляти гроші додому для утримання своїх родичів і дітей.

До XIII століття територія нинішнього Ісана належала кхмерам (камбоджійцям), потім перейшла під контроль лаосцев. В результаті переходів від однієї імперії до іншої тайцям дісталася область, де співіснують традиції і мови двох різних народів. До цього додається самобутня культура нечисленних народностей, які також проживають в цьому районі. Так що Північно-Східний Таїланд - це багатонаціональний регіон, де більшість розмовляє на лаосько- тайському суржику, жителі прикордонних з Камбоджею провінцій говорять на діалектах кхмерскої мови, а у віддалених районах можна почути мову на рідкісних мов тай-кадайских мов.

У Ісані дуже відчутувається вплив лаосскої культури, що і не дивно - ще на початку XX століття тут повсюдно використовувавалась Лаоська мова і писемність. Так було б і зараз, якби не було державної програми по асиміляції лаосців, прийнятою владою з побоювань, що населення захоче приєднатися до Лаосу (з ним межують сім з двадцяти провінцій Ісана). Завдяки такому поєднанню культур регіон Таїланду Ісан привертає до себе допитливих туристів: тут зустрічаються традиції і обряди, не характерні для інших регіонів країни - наприклад, парад ряджених в масках привидів або запуск бамбукових ракет. До речі, дізнатися більше про Таїланд та навіть придбати тур до цієї надзвичайної країни ви можете на сайті http://hottours.in.ua/catalog/tailand/.

На північному сході Таїланду немає виходу до моря, тому основна маса туристів обходить цей регіон стороною. Але природі Ісана є чим дивувати: тут знаходяться двадцять національних парків, протікає найбільша в Індокитаї річка Меконг, а на північному заході регіону підносяться гори, де повітря охолоджується до неймовірних для Таїланду мінусових температур.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить