Масло у двигун - за якими критеріями обирати?

Масло у двигун заливають для захисту деталей від тертя і передчасного зносу. Також моторна мастило забезпечує очищення від шлаків і забруднень.

Тому до вибору мастильного матеріалу необхідно підходити грунтовно, адже економія на маслі призведе до дорогого ремонту або заміні силового агрегату новим.

Види моторних масел

Дана продукція ділиться на три типи:
- синтетичний;
- напівсинтетичний;
- мінеральний.

Важливим якісним показником моторної мастила є в'язкість (SAE). З урахуванням щільності масляної рідини дану продукцію можна розділити на:
- зимову;
- літню;
- всесезонну.

У середовищі автовласників популярністю користується всесезонне масло, завдяки відмінним показникам в'язкості.

Синтетичне масло

Кращі масла для двигуна - синтетичні. Дана мастило добре взаємодіє з будь-яким паливом, працює в широкому температурному діапазоні, не боїться морозів, повільно випаровується і економить витрату палива.
Економія паливного ресурсу відбувається за рахунок високої плинності даного мастильного матеріалу. Так що, якщо ви бажаєте досягти економії коштів на забезпечення авто, не скупіться на покупку дорогого мастильного матеріалу.

Важливо! До недоліків синтетики можна віднести несумісність з деякими типами моторів. Тому перед покупкою мастила поцікавтеся, чи підходить вона до вашого двигуна.

Раніше його називали автол. Даний вид мастильного матеріалу виробляється на основі переробки нафтопродуктів. Мінеральні мастила широко застосовувалися на радянських марках авто, та й зараз їх використовують на старих машинах. Мінеральне масло підходить для змащення будь-яких типів двигуна. Відмінною рисою даного продукту є забезпечення мотора з невеликим обсягом навантажень. Цінова категорія - найнижча.
Для підвищення якісних характеристик в дану мастило додають різні присадки, які забезпечують ефективну роботу мотора і борються з корозією. Однак будь-які присадки швидко руйнуються, тому про ефективність говорити не доводиться.

Якщо ви власник російського або імпортного автомобіля старого зразка, то цей вид мастильного матеріалу - для вашого авто. Мастило поєднується з дисульфідом молібдену, але не терпить змішання з іншими видами масел.

Напівсинтетична олива

Цей вид змащення поєднує в собі властивості синтетичного і мінерального матеріалу. Завдяки даному поєднанню, напівсинтетичний масляний продукт користується широким попитом у автовласників. Це цілком закономірно: гарна якість і демократична ціна диктують свої правила гри.

Напівсинтетика забезпечує низький коефіцієнт тертя, захищаючи мотор від зносу. Чудова миюча здатність забезпечує утримання двигуна в чистоті. Однак напівсинтетичний мастильний матеріал підходить не для всіх погодних умов, а лише для помірного клімату. Лідером серед таких мастил, є всесвітньо відома марка масла Elf.

Щоб мотор заводився при будь-якому мінусі за вікном, потрібно купувати зимове масло, незважаючи на ціну. Ця мастило не густіє на морозі і дозволяє здійснити "холодний пуск" движка без будь-яких проблем.

Відмінною рисою даного мастильного продукту є експлуатація в будь-який час року, але з урахуванням помірного клімату. Існують, звичайно, якісні всесезонні масла, які підходять і для критичної мінусової позначки 54 градуси, але ціна такого задоволення буде дуже дорогою.

Чи існує якісна мастило за лояльною ціною, і як не потрапити на вудку шахраїв? Є відомі марки надійних виробників, що випускають цілком пристойні мастильні матеріали за бюджетною ціною.

Враховуючи всі характеристики моторних масел, можна прийти до висновку, що кращою мастилом буде та, яка забезпечить:
- захист мотора від зносу;
- очищення двигуна;
- охолодження деталей.

До того ж, важливим критерієм вибору марки мастила буде відсоток витрати матеріалу. Швидке випаровування мастила неминуче призводить до перевитрати коштів на закупівлю нової порції.
Ще одним критерієм вибору мастила є стан двигуна. Якщо движок не зношений, цілком підійде синтетичний і напівсинтетичний тип мастила. Для захисту зношеного мотора краще вибрати мінеральне масло: воно забезпечує щільну мастило деталей агрегату. Також мінеральна мастило рекомендується для обкатки нового двигуна.

Підсумок

Щоб з'ясувати, яке масло в двигун вважається кращим, треба менше дивитися на рекламу топових марок мастильних матеріалів. Маркетинговий хід - не критерій вибору. Вашим моторним маслом стане те, яке реально захищатиме движок від зносу і забезпечить йому ефективну роботу. Однак завжди пам'ятайте про те, що дешеве масло - продукт підпільного виробництва або витівки шахраїв. Завжди купуйте мастильні матеріали в солідних автомагазинах.

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить