Оновлена Тойота Королла - перший тест-драйв

Прислухаємося до нового звучання світового хіта по імені Toyota Corolla.

Справжній хіт витримає будь-яку перевірку часом. Пригадайте світові шлягери - багатьом з них вже кілька десятиліть, а вони й не думають втрачати актуальність. Їх переспівують і випускають в нових обробках. Ось і з машинами так: вдалі надовго затримуються на небосхилі, а їх імена знають у всьому світі. Однозначним бестселером тут виступає Тойота Королла, якої в цьому році стукнуло 50 років. За півстоліття змінилося вже одинадцять поколінь Королли, і всі вони виявилися надпопулярними - в сукупності продано понад 43 мільйонів машин. Наймасовіший автомобіль на планеті!

Минулого літа Corolla почистила пір'ячко: проведена досить серйозна модернізація. Завузився ніс, гостріше став «погляд» - завдяки використанню поки ще рідкісної для сегмента світлодіодним оптики, причому як в ближньому, так і в дальньому світлі. Датчики парковки тепер встановлені врівень з поверхнею бамперів - раніше їх капелюшки випирали назовні. І взагалі Corolla дивує філігранної підгонкою кузовних панелей. В середньому по сегменту ширина зазорів між ними 5 міліметрів, а у Тойоти - чотири. Кузов виглядає монолітним.

Салон Королли серйозно перероблений, хоча і виконаний в колишній стилістиці. Саме явне нововведення - круглі бічні дефлектори вентиляції.
Дисплей тепер кольоровий.
Екран на центральній консолі збільшили до семи дюймів.
Відтепер всі електросклопідйомники забезпечені автоматичним режимом.
Салон спочатку здався колишнім. Лише придивившись, я зрозумів, що його серйозно перекроїли. Панель приладів позбулася радіальної оцифровки на користь більш наочної вертикальної і обзавелася кольоровим 4,2-дюймовим дисплеєм (раніше був чорно-білий). Екран на центральній консолі збільшили в діагоналі з 6,1 дюйма до семи.

Клімат-контролем відтепер керують стильні клавіші, дефлектори по краях стали круглими і нагадують сопла турбін. З приємних дрібниць - обігрів керма і автоматичний режим у всіх чотирьох електросклопідйомників.

Порадували крісла з відмінним профілем і хорошою бічною підтримкою. Але підлокітник не висувається вперед. Покладеш на нього руку - і до селектора варіатора не дістанеш. Сам селектор, до речі, незвично маленький для міцної чоловічої долоні.

Є й невидимі оку зміни. Зокрема, за словами японців, помітно поліпшено шумовіброізоляція. Додатковими ізолюючими матеріалами прокладений моторний щит, двері і колісні арки. Оскільки на дорестайлінговій Короллі я поїздив напередодні відрядження, можу впевнено сказати, що ... особливої різниці не відчув: її треба ловити звуковимірювальною апаратурою.

А ось що стосується рульового управління, відмінності ще як помітні! Електропідсилювач перенастроєний: нульове положення виражено більш яскраво, а в ходових поворотах відчуваєш чіткий зворотний зв'язок.

Ззаду оновлену машину можна впізнати за зміненим оформлення ліхтарів. Завдяки модернізованій підвісці помітно краще стала плавність ходу. Тряски немає навіть на розбитих дорогах.

Але цим в Тойоті не обмежилися і повністю перетрусили шасі. Налаштування пружин, амортизаторів і стабілізатора поперечної стійкості змістили в бік більшого комфорту, причому, як я тільки що переконався, без шкоди для керованості. Завдяки цьому підвіска з легкістю нівелює нерівності. Навіть по грейдеру машина йде комфортно.

Загалом, цю пісню не задушиш. У Королли є всі шанси і надалі залишатися однією з найпопулярніших машин в сегменті. Не здивуюся, якщо незабаром відзначатимемо випуск 50-мільйонного екземпляра.